Yungblud și Aerosmith lansează primul lor single împreună: „My Only Angel”

Text de sunete

2 octombrie 2025

Yungblud și Aerosmith lansează primul lor single împreună: „My Only Angel”

Yungblud și Aerosmith au lansat „My Only Angel”, primul lor single împreună, extras de pe viitorul EP One More Time, programat pentru 21 noiembrie 2025.

Piesa aduce împreună două generații de rock, fiind construită pe un bas puternic, linii de pian și un solo de chitară exploziv semnat Joe Perry.

Steven Tyler a povestit despre experiența din studio alături de tânărul rocker britanic:

Decizia de a-l întâlni pe Yungblud și de a face muzică împreună a fost ca și cum am conecta un cablu direct la electricitate pură! Dom (n.r. Dominic Richard Harrison, numele real al lui Yungblud) a crescut cu discurile noastre și cu invazia britanică și acum am ajuns să creăm împreună ceva care unește generațiile. A fost o vibrație imediată în studio, ca și cum presiunea de a face ceva măreț era inevitabilă. Asta înseamnă rock’n’roll.

Noul EP este produs de Matt Schwartz și marchează prima muzică originală Aerosmith după mai bine de 12 ani. În plus, trupa a reînregistrat pentru acest proiect clasicul „Back In The Saddle”, într-o versiune 2025.

Tracklist „One More Time:

  1. My Only Angel

  2. Problems

  3. Wild Woman

  4. A Thousand Days

  5. Back In The Saddle (2025 Mix)

Yungblud și Aerosmith lansează primul lor single împreună: „My Only Angel”
Yungblud și Aerosmith lansează primul lor single împreună: „My Only Angel”

Colaborarea vine după momentul special de la MTV Video Music Awards, unde Yungblud, Steven Tyler și Joe Perry au urcat pe scenă alături de Nuno Bettencourt pentru un tribut adus lui Ozzy Osbourne, interpretând „Crazy Train”, „Changes” și „Mama I’m Coming Home”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *